Kültür ve YaşamAnasayfa > Kültür ve Yaşam > Etkinlikler > Şube

IPA Gaziantep Basın Bülteni


IPA Uluslararası Polis Birliği Gaziantep Şube Başkanlığı Dülükbaba Ormanı’nda Doğa Yürüyüşü ve Sabah Kahvaltısı programı düzenledi.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli 120 personelin eş ve çocuklarıyla katıldığı etkinlikte Kaya Mezarları gezildi ve IPA üyeleri Dülükbaba Ormanı’nın eşsiz güzelliği içinde yürüyüş yaparak stres attı.

Gaziantep Vali Yardımcısı Mevlüt KURBAN’ın yanı sıra Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa PEKER, Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet AYDIN, Şehitkâmil Belediye Başkanı M.Rıdvan FADILOĞLU’nun da katıldığı programda konuşan IPA Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı ve İl Emniyet Müdürü Süleyman OĞUZ; Uluslararası Polis Birliği (IPA)’nın “Dostlukla hizmet” sloganıyla; din, dil, ırk, renk, cinsiyet ve rütbe ayrımı gözetmeksizin, 1 Ocak 1950 yılında kurulduğunu, en önemli amacı arkadaşlık ağı oluşturarak Uluslararası işbirliğini geliştirmek olduğunu belirtti.

Bugün için 62 ülkede yaklaşık 400.000’e yakın üye polisiyle Dünyanın en büyük meslek örgütü haline geldiğini kaydeden OĞUZ, “IPA Türkiye Başkanlığı Teşkilâtımızın bir parçası olarak, Teşkilâtımız ve mensuplarının eğitim ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir misyon üstlenmektedir” dedi.

Globalleşen dünyada IPA Uluslararası Polis Birliği, Teşkilâtımızın Dünya Polis Teşkilâtlarıyla bütünleşmesine yardımcı olmaya çalıştığını belirten İl Emniyet Müdürü Süleyman OĞUZ, “Bu bağlamda Teşkilâtımızın Dünya Polis Teşkilâtları arasında hak ettiği konuma ulaştırılması IPA sayesinde daha da kolaylaşacaktır. IPA ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli programlar düzenlemek suretiyle, Teşkilât mensuplarımız arasında kültürel ilişkileri geliştirmektedir. Bu amaçla bizde IPA Gaziantep Şube Başkanlığı olarak personelimizin moral ve motivasyonunu yükseltmek, yoğun iş yükü altındaki personelimizin bu yükünü bir nebzecik olsun hafifletmek ve personelimiz arasında birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu geliştirmek maksadıyla, Dülükbaba Ormanı’nda doğa yürüyüşü ve kahvaltı programı düzenledik” şeklinde konuştu.

Program IPA üyelerinin yaptığı doğa yürüyüşü, Kaya Mezarları Gezisi, sabah kahvaltısı ve çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi. 17.10.2011
 

Foto Galeri


IPA Uluslararası
Tarihçe

PEB

Tüzük

Kongre ve Toplantılar

Üye Ülkeler
IPA Türkiye
Tarihçe

Başkanlar

Yönetim

Tüzük

Genel Kurullar

Genel Merkez

Şubeler

IPA Üyeliği
Şube Kurulumu
IPA Evleri
Uluslararası IPA Evleri

Türkiye Polis Evleri

Seyahat Formu
Kültür ve Yaşam
Kültür ve Yaşam

Hatıra Ürünleri

Gezi ve Organizasyonlar

Etkinlikler
İletişim
Adres

Eposta Formu

Sanal Rehber

Sıkça Sorulanlar
Kurumsal Eposta Girişi
Site içerisinde yer alan görsel ve yazılı materyal IPA’ya aittir.
2011 © IPA Her hakkı saklıdır.

Uluslararası Polis Birliği Türkiye Başkanlığı & International Police Association Türkiye
Adres: Kültür Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi Nu:51/10 Kat:5 Çankaya / ANKARA
Tel: - Faks:
Web: www.ipa.org.tr - Eposta: info@ipa.org.tr